BESAŞ SÜT
BESAŞ SÜT
Bursa’mızın kaliteli, sağlıklı ve ekonomik hizmeti ile tanınan firması Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Besaş halkımızın temel besin kaynağı ekmeğin yanı sıra yine temel besin kaynağı olan Süt ve Süt ürünleri üretimine ve satışına başlamıştır.
 
Günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarına başlayan Besaş süt tesisleri, Keles, Orhaneli, Büyükorhan, ve Harmancık yöresindeki hayvancılığı kalkındırmak ve bölgeye iş imkanı sağlayarak bölgenin refahına katkıda bulunmak amacı ile faaliyetlerine başlamıştır.
 
Mevcut kurulu kapasitesi tek vardiyada 30 ton, üç vardiyada 70 ton çiğ süt işleyecek şekilde olup modern süt işleme teknikleri kullanılarak, gerekli laboratuvar alt yapısıyla beraberinde analizlerinde yapılacağı örnek bir tesis kurulmuştur. 
 
Bursa’nın 120 noktasında bulunan Besaş satış noktalarında satışa sunulan;
 
300 ml - 1000 ml - 180 ml Ayran,
1000 - 2250 gr yoğurt  - 200 gr yarım yağlı yoğurt, 900 gr süzme yoğurt
400 gr. Gurme kaşar,
400 - 700 - 1000 gr. Taze kaşar,
300 gr. Kahvaltılık lor,
500 gr tam yağlı beyaz peynir,
tam yağlı klasik peynir (tartılarak verilir)
200 gr krem peynir,
300 gr tam yağlı dil peyniri,
1Lt günlük süt
 
 
 
portföyünden oluşan ürünlerimizin halkımız tarafından tüketimi hem sağlıklı, doğal hijyenik süt ve süt ürünlerine ulaşım, aynı zamanda kırsal kalkınmaya destek sağlayacaktır.
 
Besaş olarak kaliteli, sağlıklı, ekonomik ve hijyenik ekmek ve ekmek çeşitleri, unlu mamuller, süt ve süt ürünleri üreterek, Tek Karımız Sağlığınız sloganımız ile Bursa halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz.
 
Hedefimiz, sağlıklı nesiller için sağlıklı gıdaların üretilmesidir.
 
ÖZGÜR TURANLI
Süt Tesis Müdür Vekili