BESAŞ halkı dinledi

‘Tek kârımız sağlığınız’ düşüncesiyle kaliteli hizmetlerini sürdüren BESAŞ, vatandaşlardan gelen talep üzerine 2016 yılından bu yana uygulanan karar doğrultusunda, alkol satışının yapıldığı marketlerle bayilik çalışması yapmıyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ, ‘Tek kârımız sağlığınız’ düşüncesi doğrultusunda, hizmet adımlarını en sağlıklı ve kaliteli şekilde atmaya devam ediyor.

Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise 3. büyük ekmek üretim tesisi olan BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası, 35 yılı aşkın süredir, ürünlerini, hijyenik ortamda hazırlayıp en sağlıklı ve kaliteli şekilde Bursalılara ulaştırıyor. Her yıl genişleyen hizmet ağı ve zengin ürün yelpazesi ile BESAŞ, sağlıklı ürünlerinin en uygun koşullar altında halka ulaşması konusunda da hassasiyetini koruyor.

Vatandaşların talep ve önerilerine değer veren BESAŞ bünyesinde alınan karar doğrultusunda, 2016 yılından bu yana alkollü içecek satışı yapan marketlerin bayilik talepleri kabul edilmiyor. Vatandaşların ekmek almaya gönderdiği çocuklarının marketlerde alkolle tanışmanın önüne geçilmesini amaçlayan uygulama halktan yoğun destek buluyor.

Devlet tarafından sağlığa zararlı uygulamalara yönelik yapılan düzenlemeler ve sosyal hassasiyetler dolayısıyla konuya titizlikle yaklaşan BESAŞ, yeni bayilik başvurularında da 2 yıldır uygulanan hassasiyeti, mevcutta alkol satışı yapan bayilerine de ulaştırdı. Bu kapsamda alkol satışı da yaptığı tespit edilen mevcut bayilere tebligat yapıldı ve yeni uygulamaya uyum sağlamaları için süre tanındı. İlgili sürenin sonunda alkol satışına devam eden bayilere ekmek sevkiyatının durdurulacağına yönelik işlemlere başlanacağı kaydedildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

https://www.bursa.bel.tr/besas-halki-dinledi/haber/25546